Poker – układy kart w pokerze

Poker - układy kart w pokerzePoker to jedna z najpopularniejszych gier na świecie. Nawet ci, którzy jeszcze nie mieli okazji doświadczyć tej formy rozrywki na własnej skórze, zazwyczaj mają przynajmniej podstawowe pojęcie o tym, czym jest gra. Poker układy kart jest często używany jako swego rodzaju alegoria dla różnych wydarzeń. Kombinacja „Flush Royale” jest idealnym wyrazem sukcesu, niczym „szach-mat” dla szachisty.

Rozpoczynając grę, trzeba wiedzieć kilka ważnych rzeczy – ciekawostki historyczne, które mogą zaskoczyć innych graczy przy stole, ale przede wszystkim wiedzieć o układach pokerowych, które są najwyższe, a które najniższe rangą.

Najlepsze kasyna z pokerem

1
50 obrotów darmowych w Big Bass Splash
2
50 Darmowe spiny za rejestrację w Book Of Dead
3.92
Recenzja
3
5 € Bonus bez vkladu
3.63
Recenzja
4
5 € Bonus bez depozytu + 50 FS
4.14
Recenzja
5
40 darmowych spinów lub 5 euro
4.5
Recenzja
6
5 € za Registraci
3.6
Recenzja
7
Bonus 450% od depozytu
4.67
Recenzja

Rodzaje gier w pokera

Poszczególne rodzaje pokera różnią się zasadami gry. Mają jedną wspólną cechę: we wszystkie rodzaje pokera można grać za pomocą matematyki, różnych strategii i psychologii. Wielu graczy nie poprzestaje na opanowaniu jednej dyscypliny i gra w kilka rodzajów gier jednocześnie. Poker online jest do tego idealny, pozwalając im doskonalić swoje umiejętności w dosłownie każdym rodzaju gry. A wszystko to z zacisza własnego domu. Do najczęściej spotykanych opcji należą:

 • Texas Hold’em to najpopularniejsza forma pokera. Minimalna liczba uczestników to dwie osoby, maksymalna – dziesięć. Podczas rozgrywki wykorzystywane są 52 karty.
 • Klasyczny poker. Trzy kroki, zaczynając od 5 kart. Gracz jednocześnie stawia, podnosi i spasowuje. Następnie wszyscy wymieniają się kartami, zawierany jest zakład, a zwycięzcę wyłaniają zasady klasycznego pokera.
 • Omaha Hi-Low to sport, który zdobywa popularność nie tylko w prawdziwych kasynach, ale także w poker roomach online.
 • Omaha – Zasady gry są łudząco podobne do tych z Texas Hold’em. Jedną z różnic jest to, że na początku gry każdemu graczowi rozdawane są cztery karty, z których musi wykorzystać dwie;
 • Five Card Stud – odmiana gry, w której gracze rozdają po pięć kart z pełnej talii 52, 32 (z 7) lub 24 (z 9) kart.
 • Seven Card Stud – Odmiana pokera rozgrywana w grupie ośmiu osób.
 • Razz – Celem gry jest uzyskanie najlepszego układu kart, co w tym konkretnym przypadku oznacza najniższą wartość.

Trudno powiedzieć, które rodzaje poker online są lepsze i ciekawsze. Każda gra ma swoje unikalne aspekty i zalety.

Układy w pokerze i ich hierarchia

Poker hierarchia jest obowiązkowa dla każdego uczestnika gry. Aby uniknąć ciągłego patrzenia na tablicę, należy poznać i zapamiętać wszystkie dostępne opcje. Zwycięskie opcje poker hierarchia to:

Układy w pokerze

 1. Flush Royale. Najsilniejsza, a co za tym idzie najwyżej oceniana ręka w pokerze. Składa się z pięciu kart w tym samym kolorze – asa, króla, królowej, waleta i dziesiątki. Możliwość pojawienia się takiego układu w pojedynczej grze jest stosunkowo rzadka; istnieją tylko cztery takie układy.
 2. Straight Flush. Nieco niżej notowany kolor, ale nadal wysoko notowany kolor. Ręka ta składa się z pięciu kart w tym samym kolorze, których wartości następują po sobie. Mogą to być na przykład karty od dziesiątki do szóstki w karo. Jeśli podczas gry dwóch graczy przedstawi ten układ w fazie dobierania kart, wygrywa ten, który ma wyższą kartę.
 3. Four of a Kind. Ta ręka pokerowa składa się z czterech kart o równej wartości. Mogą to być cztery dziesiątki, walet, król lub jakikolwiek inny element. Jeśli dwóch graczy pokaże ten układ, wygrywa gracz z wyższą rangą.
 4. Full House. Full house składa się z trzech kart o równej wartości i dwóch kolejnych kart o równej wartości. Na przykład mogą to być trzy króle i dwie dziesiątki. Jeśli dwóch graczy ma fulla w grze, wygrywa gracz z wyższymi kartami w trójce. Jeśli obaj gracze mają takie same karty w trójce, wygrywa wyższy z nich.
 5. Spłuczka. Pięć kart w tym samym kolorze, których wartości są losowe, tworzy układ pokerowy zwany kolorem. Domyślnie, gracz posiadający wyższą kartę w kolorze jest zawsze tym, który wygrywa.
 6. Prosto. Strit składa się z pięciu kart różnych kolorów, ale ułożonych w kolejności. Może to być na przykład układ pokerowy składający się z króla, damy, waleta, 10 i 9. Strit składający się z kart wyższych w kolejności dziobania zawsze wygrywa.
 7. Zestaw (trzy). Trzy karty o równej wartości stanowią komplet (trójkę). Następnie losowane są dwie kolejne karty z ręki. Wygrywa gracz, który ma większą liczbę trójek.
 8. Dwie pary. Jest to układ składający się z dwóch par kart o równej wartości. Mogą to być na przykład dwa króle i dwie dziesiątki.
 9. Jedna para. Dwie z pięciu kart w ręce tworzą parę, jeśli ich wartości są takie same. Mogą to być np. dwa asy.
 10. Najwyższa karta. Jest to najniższy układ w pokerze. Stosuje się go, gdy żaden z graczy nie posiada żadnego z opisanych powyżej układów kart w pokerze. Wygrywa gracz z najwyższą kartą ze wszystkich.

Jeśli chodzi o poker kombinacje, jest sporo do nauczenia, ale wiedza wymieniona powyżej jest na tyle prosta, że jej ogarnięcie nie zajmuje szczególnie dużo czasu.

Szanse na stworzenie kombinacji

Rozpoczynając grę w pokera warto znać nie tylko poker układy pl w Texas Holdem, ale także prawdopodobieństwo ich wystąpienia podczas jednej gry. Ze względu na specyficzną liczbę sztuk w talii 52 kart, niektóre układy są bardzo rzadkie. Jeśli chodzi o możliwości zdobycia konkretnych poker układy po polsku, to wygląda to następująco:

Kombinacja Liczba możliwości
Flash Royale 4
Street Flush 36
Kare 624
Cały dom 3744
Flash 5108
Street 10200
Zestaw (triolka) 54912
Dwie pary 123552
Jedna para 1098240
Karta seniora 1302540

Całkowita liczba wszystkich kombinacji pokerowych, które mogą wystąpić w jednej grze wynosi 2,598,960.

Jeyson Peterson
Ekspert w dziedzinie gier kasynowych

Znajomość układy poker jest kluczem do udanej gry w pokera. Nie da się jednak przewidzieć wyniku ze 100% gwarancją. Lepiej wcześniej zapoznać się z rodzajami układy kart poker. W większości przypadków wygrywają ręce z jedną, dwiema lub trzema parami. Należy zapoznać się z różnymi wersjami pokera i wybrać tę, która najbardziej nam odpowiada. Każda gra ma swoje zasady, niektóre z nich są łatwiejsze do opanowania.

Często Zadawane Pytania

Czy to ma znaczenie, że mam wyższy kolor?
Tak, to prawda. W no-limit hold'em, jeśli masz kolor z asem jako wysoką kartą, a twój przeciwnik ma kolor z królem jako wysoką kartą, wygrywasz.
Kto wygrywa, jeśli dwóch graczy ma kolor królewski?
W no-limit hold'em, dwóch graczy nie może podbić koloru królewskiego. Jest to jednak możliwe również w innych grach, a w takim przypadku pula jest po prostu dzielona.
Czy jest różnica między trzema kartami a zestawem? Kto jest silniejszy?
Trzy karty i komplet to ten sam układ, po prostu trzy karty tego samego rodzaju. Różnica polega na tym, jak formujesz karty. Zestaw powstaje, gdy kładziemy parę zamkniętych kart na karcie na stole. Trójka powstaje, gdy użyjesz dwóch kart na stole i jednej zamkniętej karty, aby utworzyć trójkę. Ponieważ dużo łatwiej jest ukryć seta podczas licytacji, sety są zwykle uważane za najlepszą rękę.
A co jeśli mam taką samą parę asów jak mój przeciwnik?
Asy w ręce przeciwko asom w ręce zazwyczaj oznaczają, że dzielisz pulę.
Co jest lepsze, dwie pary czy trzy?
To jest to samo. Te kombinacje pokerowe różnią się tylko tym, jak zbierają trzy karty. Zestaw występuje, gdy 2 karty są umieszczone na karcie na stole. Układ trzech kart to układ pokerowy z dwiema kartami na stole i jedną ukrytą.
Po co uczyć się zasad pokera?
Bez nauki układu kart w pokerze nie da się grać w pokera.
Czy mój ful 3-3-3-AA może pokonać fulla 8-8-8-KK mojego przeciwnika?
Nie. Jeśli chodzi o fulla, trzy najwyższe karty wskazują na zwycięzcę.
Jakie mamy najwyższe układy kart w pokerze?
Najbardziej wartościowym układem w pokerze jest flush royal.
Jakie układy kart znajdują się w pokerze?
W pokerze występują różne układy pokerowe: Flush Royale, Straight Flush, Kare, Full House, Flush, Straight, Set (trójka), Dwie Pary, Jedna Para, Senior Card.